Orszak Trzech Króli 2018 | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Orszak Trzech Króli 2018

Orszak Trzech Króli 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który w sobotę, 6 stycznia 2018 roku, przemaszeruje już po raz szósty ulicami Opola.

Hasło, towarzyszące w tym roku Orszakowi, to „Bóg jest dla wszystkich” – te słowa franciszkańskiego pozdrowienia wskazują na wartości, o które powinien zabiegać każdy człowiek. Zapraszamy zatem wszystkich do włączenia się w to wydarzenie, które co roku przyciąga ok. 5 tyś. uczestników. W tym roku Orszak przejdzie zmienioną trasą. Wyruszamy o godz. 15.00 z placu przy ul. Barlickiego (parking przed wejściem głównym do Amfiteatru), następnie przechodzimy ul. Piastowską i ul. Korfantego w kierunku dworca, skręcamy w ul. Krakowską i przechodzimy przez Plac Wolności w stronę Rynku, gdzie w ramach zakończenia Orszaku odbędzie się koncert: „Dzieci małemu Jezusowi”.

Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich do Kościoła oo. Franciszkanów na „Oratorium o Bożym Narodzeniu” – Jana Sebastiana Bacha. Wystąpi: Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski PUERI CLAROMONTANI oraz Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu pod dyrekcją Jarosława Jasiury i Huberta Prochoty.

Każdy uczestnik Orszaku otrzymuje symboliczną koronę, stając się w ten sposób jednym z Trzech Króli niosących Dobrą Nowinę.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania tych wyjątkowych chwil.

Szczegółowe informacje:

www.wk.diecezja.opole.pl

http://www.mzkopole.pl/komunikacja-miejska-w-swieto-trzech-kroli-3/2017-12-21 13:48:07
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.