Wyszukiwarka

Opłatomat w Ratuszu

opłatomat

Zapraszamy do korzystania z OPŁATOMATÓW, które umieszczone zostały na parterze Ratusza, naprzeciw Biura Obsługi Obywatela oraz w budynku przy Placu Wolności na 1 pietrze, naprzeciwko pokoju nr 106.

W tym innowacyjnym urządzeniu, spełniającym rolę kasy automatycznej można dokonywać opłat na rzecz Urzędu Miasta Opola. Opłatomat jest dostępny w pełnych godzinach pracy Urzędu, jest zatem dostępny dłużej niż kasy Urzędu. Opłatomat przyjmuje i wydaje gotówkę w banknotach i monetach wszystkich nominałów z wyłączeniem monet 2-groszowych, a także obsługuje płatności kartą płatniczą.

Klienci Urzędu Miasta Opola mogą w nim zapłacić:

  1. opłaty skarbowe, opłaty komunikacyjne – wybór z listy na ekranie lub skanując kod kreskowy;
  2. decyzje podatkowe, wezwania, upomnienia – samoobsługowo – skanując kod kreskowy nadrukowany na decyzji/dokumencie.
  3. wszystkie inne opłaty lub wpłaty niestandardowe – pracownicy w pokoju nr 1 w Ratuszu, a także pracownicy Biura Obsługi Obywatela, na życzenie klienta wydawać będą kody kreskowe (tzw. kody 2D), dzięki którym w opłatomacie będzie można uiścić dowolną opłatę na rzecz Urzędu Miasta Opola.

Ponadto pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, Wydziału Komunikacji i Transportu Publicznego, a także innych wydziałów będą wydawać klientom kody kreskowe (2D) do opłatomatu dla opłat niezbędnych do załatwienia spraw w tych wydziałach. Posługując się tym kodem można będzie w szybszy sposób dokonać opłaty, to jest z pominięciem ręcznego wyboru opłat z listy.

Kody kreskowe do opłatomatu od 2016 r. zamieszczane są także na decyzjach podatkowych, wezwaniach i upomnieniach. Wszystkie niezbędne do wpłaty dane zamieszczone są w kodzie kreskowym, co w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza wpłatę. Celem dokonania wpłaty należy jedynie zeskanować kod kreskowy. Identyfikacja następuje wtedy automatycznie, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych.

W przypadku wpłaty wg wyboru z listy opłat, wymagane jest podanie danych wpłacającego. Wpłatę można wtedy przyspieszyć skanując dowód osobisty, zamiast ręcznego wpisywania danych. Urządzenie odczyta dane identyfikacyjne wpłacającego, i poprosi o podanie danych brakujących.

Schemat obsługi opłatomatu

2015-11-19 13:17:01
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.