Wyszukiwarka

Ogłoszenie Miejskiej Spółki Wodnej w Opolu

Most groszowy

W związku z poszerzeniem granic miasta Opola o następujące obręby ewidencyjne: Borki, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, część obrębu Brzezie, część obrębu Dobrzeń Mały, Chmielowice, Żerkowice,  Winów, Sławice, Wrzoski, część obrębu Karczów, Miejska Spółka Wodna w Opolu informuje wszystkich dotychczasowych członków Gminnych Spółek Wodnych działających na ww. obszarach oraz wszystkie pozostałe osoby fizyczne i prawne posiadające działki, na które oddziałuje rów znajdujący się w sąsiedztwie przedmiotowych działek, o konieczności złożenia pisemnych wniosków o przyjęcie w poczet członków Miejskiej Spółki Wodnej w Opolu.

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 18 lipca 2001r. prawo wodne, każdy właściciel gruntu, na który oddziałuje rów będący w sąsiedztwie działki, jest zobowiązany do utrzymania tego rowu.

W związku z tym, że na terenie Opola działa Miejska Spółka Wodna to ona jest odpowiedzialna za utrzymanie urządzeń wodnych szczegółowych o charakterze rolniczym, na terenach (gruntach) należących do jej członków.

Przedmiotowe wnioski należy dostarczyć albo przesłać do Wydziału Ochrony Środowiska
i Rolnictwa Urzędu Miasta  Opola Plac Wolności 7-8, 45-018 Opole lub do Ratusza do biura podawczego Urzędu Miasta.

Wniosek powinien zawierać wykaz działek zawierający nr ewidencyjny działki, obręb, powierzchnię działki/powierzchnię obszaru konkurencyjnego oraz dane wnioskodawcy: imię i nazwisko lub nazwę osoby prawnej, adres, telefon kontaktowy.

2017-03-14 13:39:05
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.