Odbiór choinek oraz nadmiaru odpadów komunalnych w okresie Świąt Bożego Narodzenia | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Odbiór choinek oraz nadmiaru odpadów komunalnych w okresie Świąt Bożego Narodzenia

jodła, sosna, drzewo

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia informujemy, że nadmiar odpadów komunalnych wytworzony w okresie Świąt Bożego Narodzenia można wystawić obok pojemnika w workach w pierwszym terminie odbioru przypadającym po okresie Świąt Bożego Narodzenia wskazanym w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych ( http://www.opole.pl/dzial/miasto/dla-mieszkancow/gospodarka-odpadami-komunalnymi/harmonogramy-odbioru-odpadow-komunalnych/) dla danej frakcji odpadów komunalnych.

Dodatkowo informujemy, że choinki (żywe, jak i sztuczne) traktowane są jako odpady wielkogabarytowe, dlatego też przedsiębiorca odbierający odpady komunalne jest zobowiązany do ich odbioru w terminie ustalonym w harmonogramie dla odbioru odpadów wielkogabarytowych. Ponadto w miesiącu styczniu i lutym każdego roku Wykonawca zobowiązany jest do odbioru naturalnych choinek z okresu Świąt Bożego Narodzenia wystawionych obok pojemnika na odpady biodegradowalne w terminie ich odbioru.

Inną możliwością prawidłowego zagospodarowania choinek zarówno żywych jak i sztucznych, jest ich oddanie do jednego z dwóch Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanych w Opolu przy ul. Podmiejskiej 69 oraz przy ul. 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej 4.

2016-12-15 09:41:40
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.