Obywatelskie miasto dzielnic | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Obywatelskie miasto dzielnic

Dziś – 10 sierpnia –  Prezydent Miasta Opola podczas konferencji prasowej podpisał i przedstawił zarządzenie dotyczące organizacji wyborów do nowych rad dzielnic  w Opolu: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Chmielowice, Czarnowąsy, Kolonia Gosławicka, Krzanowice, Malina, Malinka, Nadodrze, Półwieś, Sławice, Stare Miasto, Śródmieście, Świerkle, Winów, Wrzoski, Zaodrze oraz Żerkowice.

To ogromny krok w stronę rozwoju obywatelskiego w Opolu, wsparcie dla samorządu w podejmowaniu bieżących decyzji w sprawach dzielnic i wyraz wzmacniania partycypacji społecznej.

Aby powstała rada dzielnicy musi być minimum 15 kandydatów. Jeśli kandydatów zgłosi się więcej – wówczas są wybory. Jeśli kandydatów zgłosi się równo 15 wówczas powstaje rada dzielnicy bez konieczności przeprowadzenia wyborów. Jeśli jednak nie zgłosi się minimalna liczba 15 osób, niestety rada dzielnicy nie powstanie. Zatem zachęcamy do aktywności bo zalety powstania rady dzielnicy są bezsprzeczne. Środki na inwestycje i działania bieżące a nade wszystko funkcja doradcza dla władz gminy.

 

Poniżej kalendarz prac w ramach wyborów do rad dzielnic:

Data wykonania
czynności wyborczych
Treść czynności wyborczych
do dnia 23 sierpnia 2017 r. podanie do wiadomości publicznej przez Prezydenta Miasta w formie obwieszczenia informacji o terminie wyborów do rad dzielnic
do dnia 07 września 2017 r. powołanie Miejskiej Komisji Wyborczej
do dnia 22 września 2017 r. do godz. 18.00 zgłaszanie Miejskiej Komisji Wyborczej kandydatów do rad dzielnic
do dnia 22 września 2017 r. do godz. 15.30 zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych
do dnia 01 października 2017 r. powołanie przez Miejską Komisję Wyborczą obwodowych komisji wyborczych
do dnia 08 października 2017 r. sporządzenie spisu wyborców i jego udostępnienie
do dnia 15 października 2017 r. podanie do wiadomości publicznej przez Prezydenta Miasta w formie obwieszczenia informacji o granicach obwodów głosowania utworzonych na terenie dzielnic oraz o siedzibach obwodowych komisji wyborczych
do dnia 15 października 2017 r. podanie do wiadomości publicznej w formie obwieszczenia przez Miejską Komisję Wyborczą informacji o kandydatach do rad dzielnic
w dniu 22 października 2017 r.
godz. 7.00 – 19.00
głosowanie

 

 

Opole to miasto aktywnych ludzi – wielokrotnie potwierdziliście to Państwo chociażby w procedurze Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy do korzystania z mechanizmów demokracji i współpracy z samorządem poprzez  zgłaszanie się do rad dzielnic.

Przypomnijmy, że 22 października 2018  odbędzie się również głosowania na zadania z Budżetu Obywatelskiego 2018.

Kolejne szczegóły niebawem.

2017-08-11 08:40:48
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.