Miejska Informacja Turystyczna | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Miejska Informacja Turystyczna

Miejska Informacja Turystyczna

Rynek 23 45-015 Opole
telefon: 77 451 19 87
e-mail: mit@mosir.opole.pl
www: www.mosir.opole.pl

Godziny otwarcia Miejskiej Informacji Turystycznej: W sezonie letnim od godz. 10.00 do godz. 18.00 w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) oraz od godz. 10.00 do godz. 15.00 w soboty i niedziele. Poza sezonem od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00 i w soboty od 10.00 do godz. 15.00.

Dyplom MITMiejska Informacja Turystyczna w Opolu została laureatem ogólnopolskiego konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. W kategorii Informacji Turystycznych certyfikowanych na 4 gwiazdki (czyli najwyższe) Miejska Informacja Turystyczna w Opolu zdobyła III miejsce. Miło jest nam Państwa poinformować, że Miejska Informacja Turystyczna w Opolu otrzymała najwyższą dla informacji turystycznych kategorię „czterech gwiazdek”. Tym samym Miejska Informacja Turystyczna w Opolu została włączona do Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Ocenę przeprowadzała Regionalna Komisja Certyfikacji przy Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Proces certyfikacji informacji turystycznych w Polsce realizowany jest od 2010 roku, który prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń podmiotów informacji turystycznej. Miejska Informacja Turystyczna w Opolu na przestrzeni ostatniego półrocza, przeszła szereg gruntownych zmian co zaowocowało zgłoszeniem jej przez Wydział Gospodarki i Promocji Miasta do procesu certyfikacji. Celem przeprowadzania certyfikacji jest między innymi potrzeba zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów przez Miejskie Informacje Turystyczne oraz stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym jak również krajowym. Posiadanie czterech gwiazdek oznacza, że Miejska Informacja Turystyczna w Opolu spełniła wszystkie wymagania certyfikacyjne, wśród nich :

  • bardzo dobra lokalizacja placówki,
  • należyty wygląd, funkcjonalność i estetyka wnętrza,
  • dostępność dla turystów w tym dla osób niepełnosprawnych,
  • godziny pracy dostosowane do potrzeb ruchu turystycznego,
  • kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych,
  • odpowiednio rozbudowana baza informacji dot. miasta oraz wydarzeń w nim organizowanych,
  • zaopatrzenie w szeroką gamę materiałów informacyjno-promocyjnych.

Certyfikowana Informacja TurystycznaW siedzibie MIT można wygodnie usiąść i zasięgnąć profesjonalnej informacji na wszelkie tematy związane z Opolem lub też skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Miejsce zostało przygotowane tak, aby swoją architekturą przypominało o największych atrakcjach Opola. Stąd też na jednej ze ścian widnieje replika Wieży Piastowskiej, a także wspaniały widok na oświetloną Młynówkę. Turysta może tam zaopatrzyć się w bezpłatne wydawnictwa o mieście: plan centrum (z zabytkami i bazą noclegową) w języku polskim i kilku językach obcych i informatory, wizytówki z instytucjami kulturalnymi Opola, prospekty. Dodatkowo Miejska Informacja Turystyczna posiada w swoich zasobach typowo miejskie pamiątki. Zakupić też można wiele ciekawych wydawnictw.

2009-02-27 18:09:51
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.