Wyszukiwarka

Mapa Dzielnic Opola w 2016 roku

Mapa Opola, podział miasta na dzielnice

Malina, Półwieś, Zaodrze, Pasieka, Malinka, Kolonia Gosławicka, Chabry, Armii Krajowej oraz Śródmieście– takie, nowe dzielnice już w 2016 roku mogą rozpocząć działanie w Opolu. Proponowany obszar dzielnic będzie przedmiotem konsultacji społecznych.

– Obywatelskie Opole to Opole na które stawiam od początku swojej kadencji. Uważam, że to świetny kierunek to budowania społecznej odpowiedzialności za swoje miasto. Mieszkańcy kapitalną pracą w już istniejących dzielnicach, za pośrednictwem rad dzielnic, pokazują, że z tych narzędzi potrafią korzystać – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który przygotował wnioski w sprawie powołania 5 nowych dzielnic.  – Propozycja granic nowych dzielnic będzie skonsultowana z mieszkańcami. Jesteśmy otwarci na korekty tak aby nowe dzielnice mogły działać jak najlepiej – podkreśla prezydent.

Kolejnymi etapami harmonogramu dla utworzenia nowych dzielnic będzie ustalenie granic dzielnicy, które będą określone poprzez wyszczególnienie ulic należących do obszaru dzielnicy. W związku z tym, że niektóre ulice mogą przechodzić przez inną dzielnicę, niezbędne będzie uwzględnienie numeracji nieruchomości. Ustalona zostanie też liczba mieszkańców w danej dzielnicy a do liderów lokalnej społeczności trafią pisma z prośbą o przedstawienie uwag do zaproponowanych granic jednostek pomocniczych.

Na przełomie stycznia i lutego przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne z mieszkańcami Opola ws. powołania nowych dzielnic. W dalszym etapie konieczne będą wybory radnych dzielnic – odbędą się najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca. Po tym terminie nowe dzielnice będą mogły już rozpocząć działalność. – Oczywiście zadbamy o ich finansowanie. Do tego wystarczy złożenie korekty w budżecie miasta na 2016 r. dot. zwiększenia środków przeznaczonych na realizację ustalonych zadań dla obecnych jednostek pomocniczych w postaci rad dzielnic – precyzuje prezydent Opola.

– To najwspanialszy dzień w mojej karierze samorządowej, móc powiedzieć, że Opole, najprawdopodobniej, zostanie w całości objęte radami dzielnic – mówi Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta Opola.

Zobacz mapę w dużej rozdzielczości:

mapa, reprezentacja, geografia

2015-12-10 15:13:03
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.