Lokalny Program Rewitalizacji Opola do 2023 roku | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Lokalny Program Rewitalizacji Opola do 2023 roku

Opole Ratusz

Miasto Opole informuje, że realizuje projekt dotyczący przygotowania nowego programu rewitalizacji. Programy tego typu stanowią narzędzie zintegrowanego planowania rozwoju obszarów miejskich. Dokumentem koordynującym w Opolu wszelkie procesy wyprowadzenia obszaru zdegradowanego z kryzysu jest Lokalny Program Rewitalizacji Opola do 2023 roku. Określa on m.in. cele, wyznacza obszar rewitalizacji oraz wskazuje planowane działania związane z odnową miasta. W listopadzie 2016 roku zakończyły się prace związane z przygotowaniem Programu.

W myśl Wytycznych w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020 program rewitalizacji jest inicjowany, opracowywany i uchwalany przez radę gminy, na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Stanowi on wieloletni program działań w sferze społecznej oraz gospodarczej lub przestrzenno-funkcjonalnej lub technicznej lub środowiskowej.

Lokalny Program Rewitalizacji Opola do 2023 r. został przyjęty uchwałą nr XXXIV/664/16 Rady Miasta Opola z dnia 24 listopada 2016 r. Uchwalony – obowiązujący już Program, wcześniejsze projekty dokumentu, a także raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych zamieszczono poniżej.

 

logotypy-na-strone

2016-09-21 10:00:35
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.