Konkurs małej architektury rozstrzygnięty | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Konkurs małej architektury rozstrzygnięty

ARENA GRAND PRIX Puchar Polski w pływaniu

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski ogłosił wyniki konkursu, który Miasto Opole wspólnie z Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu i Fundacją GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie, ogłosili w styczniu. Ogólnopolski, otwarty konkurs nosił tytuł: „Sztuka w przestrzeni miejskiej – 800 powodów do wypoczynku”, a jego partnerem były Górażdże CEMENT S.A., Stowarzyszenie Architektów Polskich, Oddział Opole.

Chodziło o zaprojektowanie małej architektury spełniającej funkcję siedziska lub leżanki wykonanej z betonu, a także zaaranżowanie jej w formie powielonej w konkretnej lokalizacji. Konkurs został zorganizowany z okazji 800-lecia lokacji Miasta Opola i miał na celu uzyskanie ciekawych propozycji rozwiązania przestrzeni publicznej wokół opolskiego Ratusza – jego wschodniej części, na której znajduje się Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. Konkurs był przyczynkiem do dyskusji nad funkcją i estetyką tego miejsca, odpowiedzią na zapotrzebowanie na charakterystyczny punkt na mapie miasta, służący do wspólnych spotkań i przywołanego w tytule konkursu wypoczynku.

Na konkurs wpłynęło 168 projektów, z czego 13 nie zostało dopuszczonych do oceny Sądu Konkursowego z przyczyn formalnych. Zgłoszone prace pochodziły z całej Polski (min. z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Szczecina, Krakowa, Radomia, Gliwic, Białegostoku, Częstochowy, Nowego Sącza, Tych, Olsztyna, Sosnowca, Bydgoszczy, Bytomia, Giżycka, Makowa Podhalańskiego czy Ożarowa Mazowieckiego). W konkursie wzięli udział także Opolanie. Posadowienie mebli w przestrzeni publicznej planowane jest na wrzesień 2017 roku.

NAGRODY:

I miejsce: 16.000,00 PLN brutto – TOMASZ KIEROŃCZYK, MIŁOSZ KORCZAK

II miejsce: 8.000,00 PLN brutto –  NUBIS szumiące obłoki SEBASTIAN DOBIESZ, ANNA GRAJPER

III miejsce 5.000,00 PLN brutto – BŁAŻEJ JAROSZ

 

2017-04-25 15:24:17
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.