Wyszukiwarka

Komunikat WIOŚ dotyczący jakości powietrza

Pył zawieszony PM 10

KOMUNIKAT 4/PD/2017 z dnia 17.03.2017 r.

o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu dopuszczalnego
dla pyłu zawieszonego PM2,5

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu informuje, że w strefach województwa opolskiego stwierdzono ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla pyłu zawieszonego PM2,5[1] w roku 2017.

Zaistnienie ryzyka stwierdzono w oparciu o wyniki przeprowadzonej analizy stężeń pyłu PM2,5, zmierzonych w okresie ostatnich dwunastu miesięcy ze stacji monitoringu jakości powietrza zlokalizowanych w strefie m. Opole oraz w strefie opolskiej:

– Opole, os. Armii Krajowej (OpOpoleOsAKr),

– Kędzierzyn-Koźle, przy ul. B. Śmiałego (OpKKozBSmial).

Biorąc pod uwagę dotychczas uzyskane wyniki stężeń pyłu zawieszonego PM2,5, można się spodziewać stwierdzenia wystąpienia przekroczenia średniorocznej wartości dopuszczalnej.

[1]  25 mg/m3– średnioroczny poziom dopuszczalny określony w rozporządzeniu Ministra Środowiska
z dnia 24 sierpnia 2012 r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz.U. z 2012 r. poz. 1031)

 

Szczegółowe informacje na temat jakości powietrza na terenie województwa opolskiego dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (www.opole.pios.gov.pl), w zakładce:, Jakość powietrza atmosferycznego/Bieżące wyniki pomiarów.


Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej o nazwie „Jakość powietrza w Polsce”, zawierającej aktualne dane o stanie powietrza w Polsce.

Znajdziesz w niej:

  • aktualne wyniki pomiarów
  • mapę automatycznych stacji pomiarowych w naszym kraju
  • informacje o wysokich stężeniach zanieczyszczeń
  • aktualności ze strony GIOŚ

2017-03-17 12:26:30
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.