Kampania społeczna miasta Opola „1 % wsparcia to 100 % zadowolenia” | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Kampania społeczna miasta Opola „1 % wsparcia to 100 % zadowolenia”

Już po raz kolejny Centrum Dialogu Obywatelskiego organizuje kampanie społeczną zachęcająca mieszkańców do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz opolskich Organizacji Pożytku Publicznego.

Istnieje wiele powodów dla których warto przekazać swój jeden procent opolskim organizacjom OPP. Przede wszystkim nie ponosimy przy tym żadnych kosztów, sami decydujemy, którą organizacje chcesz wesprzeć. Najważniejsze jest jednak to, że wpływ z 1 %   umożliwia ograniczają realizacje ważnych inicjatyw społecznych, artystycznych, kulturalnych czy sportowych. Przekazanie 1% nie wiąże się z wykonaniem dodatkowych czynności, gdyż każdy może to zrobić przy okazji wypełnienia corocznego zeznania podatkowego.

Opolskie Organizacje Pożytku Publicznego uprawnione do korzystania z 1% ( jest ich 88) działają na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych ubogich, dbają o środowisko i rozwój społeczeństwa obywatelskiego, organizują dodatkowe zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów. Z pewnością warto je wesprzeć finansów.

Jak przekazać swój 1 %

Krok 1:

Wybierz Organizację Pożytku Publicznego z listy organizacji uprawnionych do otrzymania 1% oraz zapamiętaj jej numer KRS ( numer Krajowego Rejestru Sądowniczego)

Krok 2:

Wpisz w rubryce Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) na końcu formularza PIT-36, PIT36L, PIT-37 lub PIT-38 pełną nazwę wybranej organizacji, jej numer KRS oraz kwotę jaką chcesz jej przekazać. W rubryce cel szczegółowy np. oddział/koło w Opolu. Jest to ważne w przypadku organizacji posiadających KRS centralnie. Kwota nie może przekroczyć 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Wypełniony PIT składamy we właściwym urzędzie skarbowym =, który za nas przekazuje 1% na konto wskazanej fundacji, czy stowarzyszenia.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015

2016-02-03 15:47:02
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.