Wyszukiwarka

Hip-Hop i Rock Opole (28-29 maja)

Końcówka maja zapowiada się w stolicy województwa koncertowo. 28 maja Hip-Hop Opole, a dzień później Rock Opole. Darmowe koncerty zorganizowane są przez Miasto Opole i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Obydwa zorganizowane zostaną na błoniach Politechniki Opolskiej. Kulisy kto wystapi zdradził na konferencji prasowej prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

Podczas Hip-Hopu jako gwiazdy zagrają O.S.T.R, Miuosh, a poprzedzą ich Okoliczny Element, Laksik, Gruby Miezky, Hades, Łona, Webber & The Pimps, Sobota. Imprezę poprowadzi Waldek Kasta, który dla miejskiego magazynu „Opole i kropka” powiedział kilka zdań o wykonawcach.

„Zadbano, aby było coś do tańca i do różańca, czyli dla każdego coś dobrego! Okoliczny Element, to miejscowy kolektyw, lokalna ekipa ze sporym dystansem do siebie. Laksik również reprezentuje stolicę polskiej piosenki, taki lokalny hiphopowy aktywista. Hades to znana marka w Polsce nie tylko z HIFI BANDA, ale również z solowej twórczości i licznych gościnnych kolaboracji. Świetny głos, raper kompletny. Gruby Mielzky, czyli reprezentant bliskiej mi wytwórni. Wydajesz w Szpadyzor Records, to musisz być uznanym hip-hopowcem. Cenię go za konsekwencję i celne wersy. Rozumiem jego poczucie humoru. Sobota ma charakterystyczny styl, odwagę w muzyce, prawdę w wersach oraz nowoczesne podejście. Miuosh reprezentuje Katowice. W 10 lat kilka złotych i platynowych płyt mówi samo za siebie. Facet ma i popularność, i posłuch. Łona&Weber – pamiętam, że na początku mówiliśmy o inteligentnym hip-hopie. To zatem byłby flagowy okręt i głębokie wody. Dowcip, sznyt i oryginalność. O.S.T.R. Człowiek orkiestra. Szanowany hiphopowiec i wybitny freestyle’owiec”.

Dzień później opolan zapraszamy na błonie na koncert Rock Opole. Koncert rozpocznie Piotr Zioła, młody wokalista z Opola, następnie publikę rozgrzeje Lao Che i COMA, a koncert zakończy występy Dawida Podsiadło.  W „Opole i kropka” na tę okoliczność rozmawialiśmy z członkiem Lao Che, Mariuszem „Denatem” Denstem. On również nie może się doczekać przyjazdu do Opola. Każdy zespół ma swoją drogę i ci artyści wytyczyli już swoje standardy. To jest profesjonalizm i determinacja. Im więcej różnorodnych klimatów podczas jednego koncertu tym ciekawiej dla słuchaczy. Zapowiada się super koncert. Do zobaczenia.

Bramy otwarte będą 28 maja od 16:00 i 29 maja od 18:30.

 

2016-04-28 08:53:16
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.