Gala Wolontariatu | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Gala Wolontariatu

Gala Wolontariatu

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu obchodzony jest 5 grudnia. W tym dniu, również w Opolu będziemy dziękować ludziom o wielkim sercu i chęci pomocy innym. W naszym mieście jest zarejestrowanych ponad 700 organizacji pozarządowych, z których większość współpracuje na co dzień z wolontariuszami. Przez cały rok wolontariusze zazwyczaj unikają rozgłosu, są skromni i skupieni na swojej pracy – na pomaganiu.

Od wielu lat coraz częściej ze wsparcia wolontariuszy korzystają również urzędy, w tym Urząd Miasta Opola i jednostki podległe.

W Opolu z roku na rok rośnie liczba wolontariuszy, którzy wspierają wydarzenia miejskie w różny sposób: są obecni podczas wydarzeń plenerowych, koncertów, festiwali. Wspierają procedurę Budżetu Obywatelskiego. Pomagają dotrzeć z ważnymi informacjami do mieszkańców Opola w ramach konsultacji społecznych.

Od 17 lat wolontariusze pomagają mieszkańcom Opola, którzy są podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i placówek socjalnych.

W tym wyjątkowym dniu chcemy im serdecznie podziękować za ich bezinteresowną pracę, za zaangażowanie i poświęcony czas.

Warto pokazywać dobre przykłady aktywności wolontariackiej – w ten sposób zachęcamy kolejne osoby do zaangażowania się na rzecz innych 😉

5 grudnia, Miejska Gala Wolontariatu.

Dbamy o wolontariuszy!

2017-11-27 14:16:28
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.