Wyszukiwarka

FAQ – najczęściej zadawane pytania BO 2017

Opole

Zachęcamy do zapoznania się z zestawem najczęściej pojawiających się pytań do procedury Budżetu Obywatelskiego Nowego Opola 2017. Mamy nadzieje, że zestaw tych pytań wraz z odpowiedziami, ułatwi mieszkańcom składanie wniosków. Nabór zadań potrwa do 31 marca 2017.

Szczegóły pod linkiem http://www.opole.pl/dzial/miasto/centrum-dialogu-obywatelskiego/budzet-obywatelski-informacje/budzet-obywatelski-2018/

1. Czy każde zgłoszone zadanie wymaga poparcia 15 mieszkańców ,,Nowego Opola’’?

Tak, każde zgłoszone zadanie wymaga poparcia 15 mieszkańców ,,Nowego Opola’’, którzy ukończyli 16 rok życia. Poparcie wyrażane jest w formie własnoręcznego podpisu na liście poparcia konkretnego zadania. Brak 15 podpisów jest błędem formalnym, wnioskodawca zostanie poproszony o uzupełnienie podpisów w terminie 7 dni od otrzymania zawiadomienia. Jeżeli wnioskodawca nie uzupełni brakującej liczby podpisów zadanie zostanie odrzucone ze względów formalnych.

2. Kto może zgłosić projekt zadania?

Uprawnionymi do zgłaszania zadań są mieszkańcy ,,Nowego Opola’’, którzy ukończyli 16 lat. Zatem zadanie może zostać zgłoszone tylko przez osobę fizyczną, a nie przez podmiot prawny.

3. Czy zadania inwestycyjne mogą zostać zrealizowane w nieruchomościach nie będących własnością Miasta Opola.

Nie. Zadania inwestycyjne mogą zostać zrealizowane tylko na terenach i  w nieruchomościach będących własnością Miasta Opola.

4. Czy zadania miękkie mogą zostać zrealizowane w nieruchomościach nie będących własnością Miasta Opola?

Tak, pod warunkiem uzyskania pisemnej zgodny od właściciela nieruchomości.

5. Czy można konsultować wnioski ?

Tak, każdy wnioskodawca ma możliwość skonsultowania wniosku z pracownikiem Centrum Dialogu Obywatelskiego w kwestiach formalnych lub z wydziałem merytorycznym kwestie związane z realizacją projektu.

6. Czy istnieje możliwość konsultowania wniosków w godzinach popołudniowych?

Tak, w dniu 21 marca o godzinie 16:00 zapraszamy do Ratusza do Sali 203 na spotkanie otwarte dotyczące Budżetu Obywatelskiego ,,Nowego Opola’’ natomiast w dniu 25 marca (sobota) w godzinach 7:30 -15:30 w Centrum Dialogu Obywatelskiego odbędzie się dyżur w trakcie, którego będzie możliwość skonsultowania wniosków.

Zapraszamy

2017-03-16 15:01:48
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.