Wyszukiwarka

Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

W dniach 21-22 marca 2017 r. w Opolu odbędą się obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

We wtorek 21 marca o godz. 18:00 w Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Polskie lato, węgierska jesień”, który opowiada o rewolucji węgierskiej 1956 oraz pomocy, której Polacy udzielali Węgrom w tym czasie. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem dokumentu – Zofią Kunert.

W środę 22 marca o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbędą się wykłady dla młodzieży szkolnej na temat historii partnerstwa Opola z miastem Székesfehérvár oraz województwa opolskiego z komitatem Fejér. O godz. 19:00 w Filharmonii Opolskiej rozpocznie się uroczysty koncert z udziałem polskich i węgierskich artystów.

Obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Opolu zostały włączone do programów związanych z Rokiem Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017.  Patronem honorowym wydarzenia jest  Konsulat Generalny Węgier w Krakowie.

Organizatorzy:

  • Urząd Miasta Opola
  • Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
2017-03-13 14:19:35
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.