Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Lokalizacja
Wystawy / Targi

Fanaberie – wystawa malarstwa Renaty Blicharz

Filia nr 17
ul. Skautów Opolskich 10
45-286 Opole
Wstęp wolny

Fanaberie – wystawa malarstwa Renaty Blicharz
Filia nr 17 MBP, ul. Skautów Opolskich 10

Ekspozycja dostępna od 3 do 31 lipca w godz. otwarcia biblioteki

Renata Blicharz – poetka, miłośniczka poezji i sztuk wszelakich, mieszka i tworzy w Opolu, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, prowadzi bloga „Poezja jest magiczną stroną życia” (https://reniablicharz.wordpress.com).

Publikowała swoje utwory w czasopismach regionalnych i ogólnopolskich, jej wiersze znajdują się w wielu wydawnictwach zbiorowych, jest laureatką ponad trzydziestu konkursów poetyckich i literackich, była też jurorem w konkursach poetyckich lokalnych i ogólnopolskich. W latach 2007 – 2012 była sekretarzem redakcji Opolskiego Kwartalnika Kulturalnego „Prowincja”. Prowadziła własne wydawnictwo, promujące poezję i autorów z Opolszczyzny. Dwukrotnie została nominowana do Nagrody Miasta Opola w Dziedzinie Kultury w kategorii Nagroda za całokształt dokonań twórczych. W 2010 roku znalazła się jako przedstawiciel woj. opolskiego z dziedziny literatury w IX edycji polskiej Encyklopedii Biograficznej „Who is who”. Od 2019 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddział w Opolu. Jej wiersze były tłumaczone na język czeski, rumuński i ukraiński.

Była uczestnikiem wielu plenerów literacko-plastycznych i malarskich.  Od 2018 r. jest członkiem Grupy Plastycznej „Akwarele”, działającej przy Centrum Informacyjno-Edukacyjne Senior w Opolu. Maluje głównie w technice akrylowej, choć sięga też po inne media. Jako autorka obrazów i grafik w latach 2018 – 2024 brała udział w ponad piętnastu wystawach zbiorowych, m.in. w Opolu, Brzegu, Oleśnie, Lesznie, Drawnie, w tym w wystawie Salon Wiosenny w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu w 2021 r. Otrzymała stypendium twórcze Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w 2021 r.  oraz stypendium twórcze Urzędu Marszałkowskiego „Marszałkowskie Talenty” w 2022 r. Wydała autorskie książki poetyckie: Pocztówka z bajki, Wyd. Sowa, Opole 1997 (wyd. drugie 2018), Kolekcjonerka, Wyd. Antykwa, Kluczbork 2006, Czarna aureola, Wyd. Mamiko, Nowa Ruda 2009, Kołderka z białego marmuru, Wyd. RB, Opole 2011, Czarownica w sypialni, Wyd. Nowik, Opole 2015, 189 dwójek, Wyd. Ridero, Kraków 2019 oraz zbiór esejów i szkiców literackich Wiersze czytam po swojemu, Wyd. Ridero, Kraków-Opole 2021, Ja, Śmierć, Wyd. Ridero, Kraków-Opole 202

Tagi