XIII Festiwal Opolskich Smaków

Plakat Festiwalu Opolskich Smaków w 2022 roku

Wyśmienite jedzenie w połączeniu z dobrą muzyką to wspaniała sprawa. A właśnie to czeka na opolan w weekend 29-31 lipca na Placu Kopernika podczas XIII Festiwalu Opolskich Smaków.

Jak co roku przed Centrum Handlowym Solaris pojawią się domki wystawiennicze z pysznościami z całej Polski, a nawet świata. Nie zabraknie także Kół Gospodyń Wiejskich, Food Trucków i piw rzemieślniczych. Nie lada gratką będą pyszności z polskich lasów. Podczas tegorocznej imprezy promowane będą między innymi dania z dziczyzny, miodów oraz owoców leśnych. Na placu Kopernika powstanie też leśna strefa, która zapewni wypoczynek dla odwiedzających.

Przez cały festiwalowy weekend jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach mistrzów kulinarnych. Do Opola przyjadą kucharze znani z popularnych programów kulinarnych:  Klaudia Budny oraz Rafał Fidyt – finaliści MasterChefa, a także Adrian Feliks uczestnik programu Top Chef. Kucharze wyczarują wiele pyszności, których oczywiście będzie można skosztować. Nie zabraknie także festiwalowej piekarni, w której z udziałem mieszkańców powstawać będą pyszne polskie chleby i ukraińskie słodkości. Swoje dania i lokalne smakołyki zaprezentują również Koła Gospodyń Wiejskich oraz restauracje skupione na szlaku kulinarnym „Opolski Bifyj“.

W trakcie imprezy wybrzmiewać będzie muzyka. W piątek o godz. 18.00 usłyszymy zwyciężczynię tegorocznych Debiutów 59. KFPP - Magdalenę Meg Krzemień. Zaraz po niej na scenie pojawi się Sandra Rugała, która zaśpiewa największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej.  W sobotę na festiwalu wystąpi Marek Niedzielski, którego utwory z debiutanckiej płyty idealnie nadają się na letnie, słoneczne wieczory. Nie zabraknie także jazzu, soulu i rocka w wykonaniu opolskiego zespołu Mary Drama. Niedziela należeć będzie do zespołu Take Style Project z Żanetą Plotnik na czele. W ich wykonaniu usłyszymy największe przeboje polskiego kina.
Partnerami Miasta Opola przy organizacji tegorocznego Festiwalu Opolskich Smaków jest: Zakład Komunalny, ECO – Energetyka Cieplna Opolszczyzny, Centrum Handlowe Solaris oraz Lasy Państwowe. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Program Festiwalu Opolskich Smaków

Urząd Miasta Opola