Koperta ze znakiem małpki.

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR

Gdzie w Opolu na plażę? (Poradnik)

Kapielisko Bolko
Trudno wyobrazić sobie wakacje bez plażowania i przyjemnych kąpieli wodnych. Od piątku 21 czerwca  będzie można zrelaksować się na basenie letnim - Błękitna Fala oraz na dwóch strzeżonych kąpieliskach – Bolko oraz Malina. Dla lubiących wybrać się nieco dalej proponujemy Jezioro Średnie w Turawie.

Letni basen „Błękitna Fala”

Basen pod chmurką przy Placu Róż dostępny będzie od poniedziałku do piątku od 10 do 19, a w weekendy od 9 do 19. Na plażowiczów czekają trzy baseny – z czego jeden ma długość 50 metrów, trzy zjeżdżalnie – jedna 50 metrowa i dwie szybkie 8 metrowe, brodzik dla najmłodszych, egzotyczna plaża, kącik rekreacyjny dla rodzin oraz boisko do gry w siatkówkę plażową. Z myślą o komforcie najmłodszych, w tym sezonie został odrestaurowany plac zabaw - pojawiły się nowe zabawki-bujaki oraz nowe maty na mokrej plaży. Dla ceniących zabawy w wodzie ponownie udostępniony zostanie tor przeszkód, zawierający aż 12 elementów m.in: zjeżdżalnię, drabinki do wspinania, trampolinę i inne elementy wymagające zwinności. Przy sprzyjającej pogodzie - przez całe wakacje na basenie będą odbywać się zajęcia z  aqua zumby (soboty, godz.14).

Kąpielisko Bolko

Z uroków tego miejskiego kąpieliska można będzie korzystać pod okiem ratowników w godz. od 10 do 19. Dno akwenu zostało przed otwarciem sezonu oczyszczone ze śmieci. Plażę uzupełniono o świeży piasek, a plażowicze mogą liczyć na nową przebieralnię. Charakterystyczny punkt  rekreacyjny, czyli pomost także został odrestaurowany. Na Bolko znajdą się dwa stanowiska z jedzeniem oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego, siłownia plenerowa i plac zabaw.

Kąpielisko Malina

Kąpielisko przy ul. Olimpijskiej oferuje opiekę ratowników w godz. od 10 do 19. Strzeżona część akwenu jest wytyczona po północnej stronie zbiornika, od strony Grudzic. Obszar kąpieliska został wzbogacony o świeży piasek. Do dyspozycji plażowiczów pozostają toalety, prysznice, przebieralnie. Pozostałe miejsca: Kamionka Piast (ul. Wapienna), Kamionka Silesia (ul. Kępska) oraz staw za kościołem w dzielnicy Nowa Wieś Królewska nie są kąpieliskami miejskimi. Są to miejsca bez dozoru ratowników, ze stromymi urwiskami blisko brzegu i bardzo niebezpiecznym zejściem do wody. Obowiązuje na nich zakaz kąpieli.

Jezioro Średnie

Jezioro Średnie w Turawie oferuje strzeżone kąpielisko, gdzie ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10 do 18. Tuż obok kąpieliska znajduje się plac zabaw i wypożyczalnia rowerków wodnych. Na miejscu można skorzystać z siłowni pod chmurką, parku linowego i tyrolki, a na strudzonych turystów czeka bogata baza gastronomiczna.

W razie zauważenia, że ktoś śmieci, niszczy dostępną infrastrukturę lub pali ogniska i grilla w miejscach do tego nie przeznaczonych, warto poinformować odpowiednie służby czyli policję lub straż miejską.

Opracowała: Katarzyna Herwy

Wydział Promocji