Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Miasto
Kultura

Wybierz się na spacer śladem opolskich legend

baner wydarzenia

Opole jak przystało na miasto z ponad 800 – letnią historią posiada wiele ciekawych, choć nie wszystkim znanych, miejskich legend. Skąd wzięła się nazwa naszego miasta, kim była tajemnicza Biała Dama, Utopiec z Młynówki oraz czego strzegł czarny pies? Zapraszamy do ich poznawania w formie rodzinnych niedzielnych spacerów “Szlakiem Opolskich Legend”.

 

 

Każda wycieczka to opowieść w formule na pograniczu gry miejskiej, teatru ulicznego i happeningu, podczas którego uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść. W role przewodników po szlaku legend wcielą się odpowiednio ucharakteryzowani członkowie Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Wspólnie z aktorami - przewodnikami można odkryć tajemnice zjawy z prochowni Zamku Górnego, posłuchać legendy o Piernikarzu i o dżumie, która zmieniła oblicze miasta, a także o kościele, który powstał na miejscu karczmy, dziku księcia Władysława.

 

 

Spacery “Szlakiem Opolskich Legend” odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 12.00 przed Wieżą Piastowską. Aby wziąć udział w wycieczce należy się zapisać wysyłając zgłoszenie na adres: mantikora [dot] opoleatgmail [dot] com (mantikora[dot]opole[at]gmail[dot]com).

 

Projekt dofinansowany jest z budżetu Urzędu Miasta Opola.

 

 

 

 

Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7
45-010 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja