Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Miasto
Kultura

Lipiec w Amfiteatrze NCPP (Lista koncertów)

fot. G. Naszkiewicz

Tribute to Tina, Od Nowa Festiwal oraz tradycyjna Siesta na Tarasie to tylko kilka z muzycznych propozycji na pierwszą połowę lata w Amfiteatrze. A do tego jeszcze filmy pod chmurką i wiele więcej.

Lato w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpocznie się w piątek (5 lipca) koncertem muzyki filmowej. W muzyczną w podróż po świecie filmu zabiorą Opolan Orkiestra Filharmonii, Opolskiej, Chór Filharmonii Opolskiej, a także Barbara Kurdej-Szatan oraz Rafał Szatan. A to wszystko pod batutą Przemysława Neumanna.

 

 

Dzień później (sobota 6 lipca) muzycznie będzie już nie na scenie, a na tarasie Amfiteatru. Siesta to od lat jeden ze stałych imprezowych punktów na mapie Opola. Tym razem wystąpią  Dominika Płonka oraz Jazxing. Dominika Płonka to wokalistka i autorka tekstów. W 2023 roku była nominowana do plebiscytu Sanki Gazety Wyborczej dla nowych twarzy na polskim rynku muzycznym. Została także ambasadorką projektu TIDAL Rising wspierającego młodych, obiecujących artystów. Natomiast Jazxing to duet producencko-dj’ski Mateusza Filipiuka oraz Jakuba Sautycza. Obecnie, duet promuje swój debiutancki albumu pt.„Pearls Of The Baltic Sea”. Dj-sety Jazxing, to hipnotyczna podróż balansująca na granicy relaksu, rozrywki i wyraźnej nuty melancholii poprzez brzmienia nowoczesnego cosmic disco, balearic beat, electro, synth wave,post-punk czy acid house.

 

 

9 lipca Amfiteatr wypełni się muzyką Amy Winehouse. Do zobaczenia na wielkim ekranie będzie film „Amy” czyli biografia kultowej brytyjskiej wokalistki. Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami. 

 

 

 

Natomiast 14 lipca odbędzie się „Od Nowa Festiwal” czyli prawdziwy muzyczne maraton. Wystąpią Zalewski, Daria Zawiałow, Igo, Rubens a gościem specjalnym będzie Natalia Szroeder. Koncert każdego z artystów będzie trwał około 70 min, zapowiada się więc wielogodzinna muzyczna uczta w NCPP.

 

 

23 lipca w ramach „Kina po lamą” do zobaczenia będzie film „Priscilla”. To biografia żony „króla rock and rolla” Elvisa Presleya. Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę. 

 

 

26 lipca koncert “Golden Tina” – Tribute to Tina Turner. Podczas tej nocy będzie można przenieść się w czasie i delektować najlepszymi hitami artystki, w wykonaniu utalentowanych muzyków. Będzie to wieczór pełen energii, niesamowitej atmosfery i wzruszeń. 

 

 

27 lipca w Amfiteatrze też będzie muzycznie ale w nieco innym klimacie. To będzie koncert dla miłośników muzyki tanecznej. Wystąpią MIŁY PAN, TOPKY, DEFIS, CAMASUTRA, SKOLIM, AFTER PARTY, MEJK, WONERS oraz OSKARO.

 

 


 

Więcej informacji na stronie: www.ncpp.opole.pl

 

Dane kontaktowe
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska 14A
45-082 Opole
+48 77 451 35 75
biuro [at] ncpp.opole.pl

Informacje o biletach i koncertach

tel.: 501 958 255
tel.: 501 958 184
kasaatncpp [dot] opole [dot] pl

Lokalizacja