Koperta ze znakiem małpki.

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR

Koncerty Promenadowe 2024 (Program)

Koncert Promenadowy

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki serdecznie zapraszają na Koncerty Promenadowe, które rozpoczynają się już 7 lipca (niedziela).

Koncerty odbywać się będą na placu Wolności. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Program lipiec - sierpień:

7 lipca 2024
godz. 17.00 - „MUZYKA WIELKIEGO EKRANU”
Koncert w wykonaniu zespołu OPOLE QUARTET w składzie: Arkadiusz Czyżewski - I skrzypce, Maciej Wachowski - II skrzypce, Oleg Konowałow - altówka, Mikołaj Gałan – wiolonczela
18.30 - „LETNIE POPOŁUDNIE W CIEPŁYCH DŹWIĘKACH I GORĄCYCH KLIMATACH”
Koncert w wykonaniu BIG ROLL BAND pod dyrekcją Rolanda Mendela

14  lipca 2024
17.00 - Antonio Vivaldi CZTERY PORY ROKU
Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego ANGELUS w składzie:
Andrii Kreshchenskyi - I skrzypce,
Ilona Jachacz - II skrzypce,
Sabina Sułkowska-Uronek - altówka,
Mirosław Makowski - wiolonczela
oraz Ewa Andruszkiewicz - skrzypce solo
18.00 - „TANGO D’AMORE ”
Przeboje wszech czasów zaśpiewa ARTUR GOTZ z zespołem w składzie:
Dawid Ludkiewicz - instrumenty klawiszowe,
Łukasz Jerzykowski - gitara basowa,
Kuba Mikulski - perkusja

21 lipca 2024
18.00 - „GWIAZDY POLSKIEJ ESTRADY”
Koncert w wykonaniu zespołu TAKE STYLE w składzie:
Hanna Rataj - wokal,
Arkadiusz Tomasz Czyżewski - skrzypce,
Jacek Hornik - saksofony,
Filip Hornik - gitara basowa,
Martin Rataj - piano,
Jan Wezner - perkusja

28 lipca 2024
17.00 - „THE BEATLES NA CZTERY SMYCZKI”
Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego  ESCAPE w składzie:
Monika Schmidt - I skrzypce,
Monika Wrzos - II skrzypce,
Maria Gawrońska - altówka,
Joanna Majchrzyk-Jekot – wiolonczela
18.30 - „TRIBUTE TO STEVIE WONDER ET AL.”
Koncert w wykonaniu WIND BAND OLESNO pod dyrekcją Korneliusza Wiatra

3 sierpnia 2024
17.00 – Dikanda
Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

11 sierpnia 2024
17.00 – Recital Anety Todorczuk z piosenkami Jonasza Kofty ,,Zawsze warto''
W recitalu „Zawsze warto” usłyszymy zarówno te największe przeboje Jonasza Kofty, nagradzane na festiwalach i wykonywane na estradzie przez największe nazwiska ówczesnego świata piosenki, jak i utwory mniej znane, które aktorka postanowiła wydobyć z zapomnienia i przybliżyć współczesnym słuchaczom.

18 sierpnia 2024
17.00 – Limboski
LIMBOSKI przyzwyczaił wszystkich, że co roku zaskakuje świeżymi  pomysłami. W krótkim przeglądzie twórczości trudno nie wspomnieć o całej masie sukcesów. Wędrując do samych początków czyli płyty "Cafe Brumba" z  knajpowymi balladami, odkrywamy niezapomniany przez wielu utwór "Piosenka dla mężatki". Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w  "Tribute to Georgie Buck", (swoją drogą nominowany do Fryderyków 2012) to kolejne interesujące zagranie LIMBOSKIEGO. W międzyczasie olśniewający występ w znanym programie telewizyjnym z nie do końca "telewizyjną piosenką" - "Czarny Otello" - i kolejny, piękny sukces. W 2016 roku wydany został najnowszy album „One Man Madness”.

25 sierpnia 2024
17.00 – Bliżej sadu
Poezja Tadeusza Soroczyńskiego była inspiracja do stworzenia zespołu Bliżej Sadu. Nowatorska poezja śpiewana w wykonaniu trio, w składzie Natalia Rygiel, Waldemar Orłowski, Mateusz Dźwigały.

Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7