Wyszukiwarka

Alternatywna Mapa Opola

Alternatywna Mapa Opola

Trwają prace nad kolejną edycją Alternatywnej Mapy Opola, której premiera przewidziana jest na koniec czerwca 2017 roku.

Do niedzieli 23 kwietnia można wypełnić specjalną ankietę, która pomoże nam stworzyć nową Alternatywną Mapę Opola:

https://www.ankietka.pl/ankieta/268162/alternatywna-mapa-opola-2017.html

Z kolei aktualne informacje umieszczamy na facebook’u: https://www.facebook.com/AlternatywnaMapaOpola/


Nowa Alternatywna Mapa Opola ukazała się w czerwcu 2015 roku, a w niej 85 punktów tworzących klimat miasta podzielonych na 6 kategorii: zobacz, zrelaksuj się, odwiedź, poruszaj się, posmakuj i na koniec nie zapomnij się rozerwać. Ten artystyczny i uniwersalny przewodnik przybliży Wam w alternatywny sposób oblicze Opola.

Do pobrania edycja z 2015 roku: Alternatywna_Mapa_Opola_2015

Wersja papierowa dostępna min. w Miejscu X oraz Miejskiej Informacji Turystycznej na Rynku.


Nowością edycji Alternatywnej Mapy Opola z 2015 roku jest jej dostępność w aplikacjach mobilnych na Androida , IOS’a oraz Windows Phone, w nowych wersjach językowych – hiszpańskim i ukraińskim, a także ukazanie wszystkich miejsc na zdjęciach. Za przeniesienie wersji papierowej na mobilną odpowiadała firma Binartech, która jest partnerem projektu Alternatywna Mapa Opola.


Alternatywna Mapa Opola to projekt stworzony z myślą o lokalnej społeczności pragnącej bliżej poznać swoje miasto, studentach, którzy stawiają tu swoje pierwsze kroki i nie wiedzą, gdzie warto się wybrać,a także o turystach chcących wgłębić się w specyfikę Opola.

Opole to miejsce o ciekawej historii i wielokulturowym rodowodzie, nieustannie zmieniające się i rozwijające swój kulturalny potencjał. Ideą Stowarzyszenia Opak, przy tworzeniu Alternatywnej Mapy Opola, było ukazanie jego wyjątkowego charakteru przy zaangażowaniu lokalnej społeczności, co czyni ją wiarygodną i oryginalną.


Do tej pory powstały trzy edycje:

16 czerwca 2015 roku – Trzecia edycja Alternatywnej Mapy Opola ukazuje 85 miejsc stanowiących o tożsamości naszego miasta. Mnóstwo ilustracji, treściwe opisy, a wszystko w stylistyce „futuretro”.
Do pobrania edycja z 2015 roku: Alternatywna_Mapa_Opola_2015

6 czerwca 2013 roku – Tym razem na mapie znalazły się aż 72 punkty, które zostały wskazane przez 700 mieszkańców Opola. Mapa jest utrzymana w stylu retro, a teksty zostały napisane językiem specyficznym i staromodnym, opisującym Opole w inny, zapadający w pamięć sposób.
Do pobrania edycja z 2013 roku: Alternatywna Mapa Opola

23 września 2011 roku – Na Alternatywnej Mapie Opola znalazło się 69 subiektywnie wybranych i opisanych punktów. Mapa spotkała się z dużym entuzjazmem mieszkańców jak i turystów.

2017-04-18 12:49:47
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.